اولین کارخانه تولید هود در کشور

در سال ۱۳۶۲ و با تلاش هایی شبانه روزی توانستیم اولین کارخانه تولید هود در کشور را تاسیس نماییم و به همین علت نیز، در ایران هود آشپزخانه همواره با نام هودکن شناخته شده و نام کن را با خود به یدک می کشد. این اولین بودن، اگرچه برای ما رضایت بخش بود، اما کافی نبود. پس هدف بعدی مان را روی گسترش کار، راه اندازی آزمایشگاه های مدرن تر، افزایش تنوع محصولی، استفاده از تکنولوژی های روز جهانی و همچنین بهرمندی از توان تخصصی مهندسین داخلی گذاشتیم.

گسترش محصولات آشپرخانه ای

ما در بخش اهداف کوتاه مدت خود می خواستیم به انتخاب اول یک ایرانی در تجهیز آشپزخانه خود تبدیل شویم و در بخش اهداف بلند مدت نیز نیم نگاهی به بازارهای بین المللی داشتیم. همین اهداف باعث شد تا در سال ۱۳۸۰ دامنه محصولات را گسترش داده و در کنار هود، به تولید اجاق گازهای توکار، فر و سینک ظرفشویی نیز روی بیاوریم و به نوعی سبدی کاملتر از تجهیزات آشپزخانه ای را در دسترس مصرف کنندگان قرار دهیم. در همین راستا کارخانه ای دیگر مورد بهره برداری قرار گرفت تا ظرفیت لازم برای افزایش کیفیت و خدمات بهتر فراهم گردد.

در مسیر موفقیت و توسعه

به واسطه تصمیمات مدیریتی که در کارخانه لوازم خانگی کن گرفته شد، تقریبا تمام زیرساخت های لازم در دسترس تیم های مختلف مهندسی، تولید، طراحی، فنی، مارکتینگ و بازرگانی قرار گرفت و فرصت برای رسیدن به اهداف بزرگ تر فراهم شد. استفاده از بهترین مواد اولیه و قطعات درجه یک جهانی، طراحی هایی مدرن و به روز، دریافت گواهینامه های مختلف ISO، اخذ گواهینامه استاندارد اتحادیه اروپا (CE)، دریافت مجوز صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و صادرات بسیار موفق به کشورهای خاورمیانه، قاره آفریقا و بسیاری از کشورهای دیگر تنها بخشی از موفقیت های برند کن به شمار می آید.

الگویی شایسته در زمینه تولید ملی

ما بیش از این عناوین، به این مفتخریم که توانسته ایم با ایجاد صدها شغل برای جوانان ایرانی، و همینطور قطع وابستگی به محصولات خارجی و طبیعتا ضربه های سهمگین این اتفاق به اقتصاد کشور، به الگویی بسیار موفق در زمینه تولید ملی تبدیل شویم و ذهنیتی تازه و بسیار مثبت از یک برند ایرانی را در ذهن هموطنان و حتی مشتریان بین المللی خود ایجاد نماییم.

دستاوردهای بزرگ

اتفاق بزرگ و نقطه عطف بعدی در سال ۱۳۸۷ رقم خورد و شرکت، با نام گروه لوازم خانگی کن به ثبت رسید. این توسعه مجدد، ما را به سمت دستاوردهای بزرگ بعدی هدایت کرد.

ما در سال ۱۳۹۱ دست به توسعه ای دیگر زدیم و برند جدید کن تراست توسط هولدینگ لوازم خانگی کن به ثبت رسید تا باز هم کیفیت محصولاتمان ارتقا یابد و فضا برای حضور بیشتر آن در بین مشتریان مشکل پسند تر نیز فراهم شود. همزمان با این توسعه، ارائه سینک های آشپزخانه گرانیتی و همینطور شیرآلات آشپزخانه تمام استیل با ضمانت 5 ساله از طرف گروه لوازم خانگی کن، یک اتفاق بزرگ در صنایع و تولیدات داخل کشور را رقم زد.