واحد فروش مرکزی - رکن شریفی  1401/01/31 زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
تفاوت بین فر برقی کن مدل 6500 با مایکروویو کن

تفاوت بین فر برقی کن مدل 6500 با مایکروویو کن

مایکروویو و فر برقی، از عناصر گرمایشی مختلفی برای پوشش مصارف مختلف استفاده می‌کنند. این دو محصول در زمان پخت و بهره وری انرژی تفاوت زیادی دارند، بنابراین باید در نظر بگیرید که کدام یک برای شما بهتر است. مهم ترین عیب مایکروویو عدم توانایی در گرم کردن یکنواخت مواد در سراسر غذا است. در نتیجه، مایکروویوها در حین استفاده و در طول روز به انرژی کمتری نیاز دارند. در همین حال، فر ‌های برقی گرما را در دمای دلخواه شما در اطراف غذا پخش می‌کنند، اما ناکارآمد و کند می‌مانند. ممکن است لازم باشد مایکروویو قدیمی و جدید را نیز در نظر بگیرید.

 

روش های گرمایش مایکروویو کن با فر کن مدل 6500

مایکروویو با استفاده از امواج الکترومغناطیسی، غذاها را با هم زدن مولکول های آب موجود در غذا گرم می کند. این شکل از تابش الکترومغناطیسی از طول موج کوتاه برای تهیه غذا از داخل استفاده می کند. برخی از محصولات به نام مایکروویو کانوکشن دارای یک دستگاه گرمایشی و فن اضافی هستند. وسایل پخت و پز معمولی، مانند فر های برقی، با استفاده از نیروی الکتریکی که از سیم پیچ پخت می گذرد، گرما را بهتر توزیع می کنند. این عنصر حرارتی معمولاً در بالا و پایین فر قرار دارد و حرارت را به طور مساوی پخش می کند. علاوه بر این، الکتریسیته عبوری از سیم پیچ با ثبت دما توسط سنسور دما تنظیم می شود.

 

تهیه غذای سریع

به دلیل فرآیندی که شامل تشعشعات مایکروویو می شود، غذای مورد علاقه شما زمان کمتری برای آماده شدن می گیرد. وعده‌های غذایی که ممکن است با استفاده از فر ساعت‌ها طول بکشد، چند دقیقه طول می‌کشد، چیزی که برای مصرف‌کنندگان بسیار جذاب است. علاوه بر این، مایکروویو کل محفظه را از قبل گرم نمی کند و با حذف زمان آماده سازی فر، زمان را بیشتر کاهش می دهد. بسیاری از فرها چند دقیقه طول می کشد تا گرم شوند تا یکنواخت پخت و پز انجام دهند. اگر بعد از کار وعده های غذایی خود را درست می کنید، مایکروویو می تواند این روند را تسریع کند تا شام را زودتر روی میز قرار دهید.

 

استفاده روزمره

مایکروویو عمدتاً به یخ‌زدایی، گرم کردن یا گرم کردن مجدد غذا کمک می‌کنند، زیرا گرما به طور یکنواخت در اطراف بشقاب یا سایر ظروف پلاستیکی قابل استفاده در مایکروویو پخش نمی‌شود. به دلیل این عنصر، مایکروویوها معمولاً توانایی کباب کردن یا پختن غذا را ندارند، مگر اینکه مدلی برای این کاربردها داشته باشید. اگر مایکروویو شما دارای ویژگی گریل یا کانوکشن است، باید قبل از راه اندازی دستگاه، روش مورد نظر را فعال کنید. فرها گرمای یکنواختی را فراهم می کنند و می توانید مواد را به راحتی پخته، کباب کنید و حرارت دهید. فر شامل تطبیق پذیری بیشتر در تهیه غذا می شود.

 

مزایای اقتصادی

به طور کلی، امواج مایکروویو با استفاده از امواج رادیویی نسبت به اجاق‌های همرفتی انرژی کارآمدتری دارند. در مطالعه‌ای بر روی وسایل مختلف آشپزخانه، مایکروویوها نرخ تبدیل انرژی 50 درصدی را برای آب جوش ارائه می‌دهند که به هم زدن مولکول‌های آب متکی است. فر های برقی انرژی را با نرخ 65 درصد تبدیل می کنند. با این حال، مایکروویوها به زمان کمتری برای پخت مواد غذایی نیاز دارند و این تفاوت آنها را از نظر مصرف انرژی از فرهای برقی عبور می دهد و در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

 

نکته داخلی مهم فر برقی کن مدل 6500

 

 هر دوی اینها به یک وسیله معمولی تبدیل شده اند که در اکثر آشپزخانه ها یافت می شود، اما برخی هنوز ممکن است در مورد اینکه چه چیزی آنها را متمایز می کند تعجب کنند.

فر برقی غذای شما را در گرما احاطه می‌کنند و آن را به طور مداوم مغز پخت می کند. 

 

مایکروویو در مقابل فر

بنابراین، وقتی اینها را در کنار هم مقایسه می کنیم، چگونه شکل می گیرند؟ در واقع، شما نباید انتخاب کنید که یکی یا دیگری را تهیه کنید و این وسایل زمانی بهترین هستند که با یکدیگر کار کنند. مایکروویو با وجود اینکه کار کردن با آن بسیار راحت است ، نباید روش پخت شما باشد.

 

اگر به فر نیاز دارید ، باید یک فر معمولی بخرید. اطمینان حاصل کنید که تمام ویژگی های مورد نیاز شما را دارد. قیمت ممکن است سخت باشد، اما سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی است. و تعداد زیادی فر و اجاق گاز وجود دارد که قیمت بسیار مناسبی دارند. فر برقی کن مدل 6500 می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما در انتخاب فر باشد.

 

سپس مایکروویو باید جداگانه خریداری شود. آنها با هم تمام امکاناتی را که برای آشپزی نیاز دارید به شما می دهند. چه می خواهید یک غذای آماده سریع و آسان درست کنید یا باید مقداری گوشت را که فراموش کرده اید از فریزر خارج کنید و یخ زدایی کنید، داشتن یک مایکروویو بسیار مفید است. سرعت و راحتی آن قابل مقایسه نیست.

 

برای خود یک فر پیشرفته بخرید و با ارسال رایگان در هزینه خود صرفه جویی کنید! ما در لوازم خانگی کن انبوهی از وسایل آشپزی مختلف در اشکال، اندازه ها، رنگ ها و طرح های مختلف داریم.

 

برند لوازم خانگی کن خرید کنید و بهترین راه حل آشپزی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید

 


برچسب ها: