كيميا عليزاده با كسب مدال برنز وزن 57- كيلوگرم تكواندوي زنان در بازيهاي المپيك، بالاخره ورزش بانوان ايران در المپيك را براي اولين بار در تاريخ صاحب مدال كرد. 
به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو، در ادامه دومين روز از مبارزات تكواندو در بازيهاي المپيك 2016 كه در سالن «كاريوكا 3» در منطقه بارا و در پارك المپيك ريو با پيكارهاي هوگوپوشان اوزان 57- كيلوگرم زنان و 68- كيلوگرم مردان در حال برگزاري است، كيميا عليزاده تنها نماينده ايران در روز دوم، دست به شاهكاري بزرگ زد و با كسب اولين مدال تاريخ ورزش بانوان ايران در المپيك براي هميشه در ورزش كشورمان جاودانه شد.
كيميا عليزاده براي نشان ارزشمند برنز بازيهاي المپيك، ابتدا در گام نخست با نتيجه 7 بر 6 از سد «انا زانينوويك» از كرواسي گذشت، اما در مرحله يك چهارم نهايي نتيجه را 8 بر 7 به «اوا كالوا گومز» از اسپانيا واگذار كرد كه البته با راهيابي نماينده اسپانيا به مرحله فينال به جدول شانس (رپه شارژ) مجدد راه يافت.
او در جدول شانس مجدد، ابتدا رو در روي «فاناپا هارنسوجين» از تايلند قرار گرفت كه در مبارزه‌اي بسيار زيبا توانست 14 بر 10 برنده شود و راهي دور بعد شود. كيميا در آخرين مبارزه‌اش در شياپ‌چانگ ريو و براي اينكه نامش را در تاريخ ورزش ايران ماندگار كند و اولين مدال تاريخ بانوان ايران در المپيك را به نام خودش ثبت كند، به پيكار «نيكيتا گلاسنوويك» از سوئد رفت و توانست نفر چهارم رنكينگ المپيك كه عناوين جهاني و قاره‌اي زيادي در كارنامه‌اش داشت را با نتيجه 5 بر يك از پيش رو بردارد و اولين مدال تاريخ ورزش بانوان ايران را براي كشورمان به ارمغان آورد.
هدايت كيميا عليزاده در بازيهاي المپيك ريو 2016 برعهده «مهرو كمراني» بود.
اين پنجمين مدال تاريخي كيميا عليزاده در ورزش ايران است.
* اولين مدال طلاي نوجوانان جهان در تاريخ تكواندوي بانوان
* اولين مدال طلاي المپيك نوجوانان در تاريخ ورزش بانوان
* اولين مدال مسابقات جهاني بزرگسالان در تاريخ تكواندوي بانوان
* اولين مدال مسابقات گرندپري در تاريخ تكواندوي بانوان